אבטחה ופרטיות  

 

שירות עיבודים ממוכנים (שע"ם) הינה יחידת סמך במשרד האוצר הנותנת שירותי מחשב לאגפי המיסים.

שע"ם השקיע משאבים רבים ביצירת מערכת לאבטחת מידע ולשמירה על הפרטיות, המבוססת על הכלים המתקדמים ביותר בתחום זה. שרתי אבטחה מתוחכמים, מגנים על מערכות האתר ועל שרשרת החיוב.


כל פרטי הלקוח, לרבות פרטי החיוב, נשמרים במערכת בצורה מאובטחת שאינה ניתנת לגישה, אלא למספר מצומצם של אנשים שמורשים לכך. שע"ם מבטיח כי לא יעשה באינפורמציה השמורה אצלו כל פעולה המנוגדת לתנאי המסחר התקינים וכי לא יעביר מידע רגיש זה לגורם שלישי אחר.

התקשורת עם הלקוח פועלת באופן מוצפן באמצעות פרוטוקול SSL  הפרוטוקול הוא סטנדרט עולמי, ומאפשר הצפנה של המידע בין השרת לדפדפן של המשתמש, כך שאף גורם שמאזין באינטרנט או שהמידע עובר באמצעותו לא יכול לצותת למידע.

המשתמש בישומי שע"ם באינטרנט מקבל חיווי בצורת מנעול ומפתח (המופיעים בשורה התחתונה של הדפדפן בהפעלת “status bar”) המעידים על כך שזהו אתר שע"ם (המוגן בתעודה דיגיטלית של חברת comSign ישראל)    ולא אתר מתחזה.

כאמצעי הגנה נוסף, מתבצעת בדיקה קפדנית לאימות פרטי הכרטיס מול חברות האשראי בכל תשלום, בכדי למנוע אי סדרים או שימוש לרעה בכרטיס האשראי. חשוב לציין שעל פי חוק, כאשר נעשה בכרטיס ''שימוש לרעה'', כלומר שימוש בידי מי שאינו מורשה לכך, אם יודיע בעל הכרטיס על כך לחברת האשראי יושב לו סכום הקניה.

שימוש בעוגיות :(cookies) – שע"ם עושה שימוש בטכנולוגיה זו על-מנת לזהות את הלקוח במעבר בין הדפים השונים, ולהקל על המשתמש במניעת הצורך להקיש פרטים שהוזנו בעבר.

חסימת האפשרות לשימוש בעוגיות עלול לגרום לבעיות בתיפקוד מול המערכת.

 

סודיות

מידע שימסור הלקוח במסגרת השימוש באתר זה, יישמר בסוד בהתאם לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"ב – 1982.

 

תשלום באמצעות העברה בנקאית מתבצע באמצעות שרת התשלומים במשרד האוצר ולפי התקנון המופיע באתר :


תקנון ecom.gov.il